2013 İçişleri Bakanlığı Koruma Memuru Alımı Ne Zaman?

2013 koruma memuru alımı ne zaman
Daha önceki yazımızda İçişleri Bakanlığı koruma memuru alımı yapacağını bildirmiştik. Şimdi sorulan sorulardan bir tanesi de koruma memur alımı ne zaman olacak? Bu konu hakkında henüz tam bir bilgi yok. Ama bu yıl üniversiteler başlamadan alımlar olacak kanaatindeyiz.

Koruma memuru alımı tarihi ile ilgili bir haber duyuru yayınlandı. İçişleri Bakanlığı’na çevrildi. İçişleri bakanı Muammer Güler bugün yaptığı açıklamada Stadlar ve Üniversite güvenliklerinden sorumlu olacak 10 bin koruma memuru alımı yapacaklarını ve buna dair kanun taslağı üzerinde bakanlıkça bir çalışma yapıldığı bilgisini verdi. Bakalım nasıl bir kanun ile koruma memuru alımı yapılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuya ilişkin olarak tepki göstermesini ve ‘polis devletine doğru gidilir’ sözüne de cevap veren Bakan Güler, şu ifadeleri kullandı:

“Polis devleti kurmak gibi bir iddiayı da asla kabul etmek mümkün değildir. Çünkü bu tür güvenlik teşkilatlarının kaynağı anayasadır, kanunlardır; yetkileri, görevleri, sorumlulukları kanunlarla çizilmiştir. Kanunlarla öngörülen makamların da denetimi altında onların gösterdiği sınırlar içerisinde görevlerini yaparlar. Zor kullanmanın bile kanunlarda çizilmiş sınırları vardır. Polis devleti gibi bir iddiayı kabul etmek mümkün değildir. Esasen polis teşkilatı vardır. Polis teşkilatı içerisinde koruma görevini yapacak, ayrıca bir sınıf ihdas edilmektedir.”
Konu hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

"2013 İçişleri Bakanlığı Koruma Memuru Alımı Ne Zaman?" yazısına henüz yorum yok

Yorum Gönder

Aşağıdaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz